Loading...
EtkinliklerPazarlama

En Popüler 5 Google Eğitimi4 DK'DA OKUNUR

En Popüler 5 Google Eğitimi

Merhabalar bu yazımda sizler için insanların rağbet ettiği en popüler 5 Google Eğitimi hakkındaki bilgileri paylaşacağım.

Günümüzde en çok kullanılan online uygulamalar Google tarafından geliştirilen uygulamalardır. Özellikle Google arama motoru ve Youtube sadece ülkemizde değil dünya genelinde insanların vazgeçilmezleri konumunda. Bu yüzden dijital reklamcılık alanında en çok uğraşılan ve en çok rağbet gören alanlar Google arama motoru ve Youtube.

SEO ve reklam uzmanları için Google ayrı bir ihtisas alanı ve her gün onlarca insan Google da en iyi reklam optimizasyonunu, web sitelerinin Google’da daha üst sıralara nasıl taşıyacağına dair eğitim almaya çalışıyor. Bu alanda eğitim veren kişi ve kurumlar sayısı oldukça fazla. Bu konuya meraklı kişilerin istenmeyen posta klasörlerinde bile her gün onlarca Google eğitimi ile alakalı spam reklamlar gelirken hangi kursun iyi, hangi kursun kötü olduğu konusu da önemlidir.

Kurs veren kişi yada kurumun iyi eğitim vermesi, konuya hakim olması önemli olduğu kadar eğitimi alacak kişinin kendi durumunu objektif olarak bilip, ihtiyaçlarını görüp kendi düzeyinde bir eğitime katılması da önemlidir. Eğitim almaya başlayan birçok kişi temel eğitimdeki kavramları okumaktan sıkılmakta yada başka sebeplerle es geçip orta düzey eğitimler ile başlamaktadır. Oysa orta düzey eğitimler doğal olarak temel bilgilerin bilindiği varsayılarak üzerine bilgi katarak ilerlemekte. Eğitim alan kişi ya anlamayacak ya da zorlanacak ve sonuç başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Bu konuda eğitim alacak kişiye tavsiyem, kendi seviyesini bilse dahi yine de temel eğitim ile başlayarak eksik bir bilgi ya da değişen bir kuralın bilinmemesi ihtimalini ortadan kaldırarak Google eğitimlerine başlamasıdır. Eğitim veren kişi ya da kurumlarında mümkünse daha önce orada Google eğitim almış kişilerin görüş ve yorumlarının okunması faydalı olacaktır.

  • Google Dijital Atölye

Bir işi en iyi kim bilir? Tabii ki kendisi.. Google hem internet üzerinden dijital olarak online, hem de İstanbul’da Dome İstanbul çalışma ofisinde örgün eğitimler düzenlenmektedir. Dome İstanbul’da Google Reklamcılık Temel Eğitimleri, İleri Düzey Arama Ağı Eğitimleri, Google Analytics eğitimleri, İleri Düzey Görüntülü Reklam Ağı Eğitimleri, İleri Düzey Arama Ağı Eğitimleri etkinliklerle verilmektedir.

  • Ertuğrul Müyesseroğlu İle Temel Seviye Google Adwords Eğitimi

Dijital Pazarlama Danışmanı Ertuğrul Bey her ay düzenlediği ücretsiz etkinlikle katılımcılarına Temel Seviye Google Adwords Eğitimi vermektedir. Katılım düzeyi her geçen ay artarak devam ediyor. Standart ücretsiz eğitimlerin aksine katılımcılarını da sorularla, fikirlerle eğitimin merkezine çekerek hem ilk defa eğitime katılanların aklındaki sorulara cevap bulmasını, düzgün temellere dayanarak yola başlamasını sağladığı gibi, temel düzeyi tamamlamış yada tamamlamak üzere olan katılımcılarında deneyimlerini paylaşmasını sağlayarak katılımcıların değişik açılardan da Google Adwords’ü yorumlamalarını sağlamaktadır. Her eğitim sonunda bilgi yarışması yapılmakta ve katılım sertifikası da verilmektedir.

  • SEO Akademi

SEO Akademi hem bireysel hem de kurumsal eğitimler veren bir kurumdur. Her ay etkinlikler düzenleyerek toplu eğitim verdikleri gibi sizin irtibata geçerek istediğiniz tarihlerde özel eğitimlerde vermekteler. SEO Akademi 5 yıldan fazla bir süredir bu alanda eğitim ve hizmet veren güvenilir olarak yorumlanan kurumlardan biridir. Tabii bu hizmetleri ücretli olarak vermekteler. Toplam 16 eğitmen ile Google Eğitimlerin tamamını vermektedirler.

  • İSMEK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB tarafından ücretsiz olarak tüm branşlarda eğitimler verilmektedir. İstanbul’un her ilçesinde birden fazla İSMEK şubesi bulunmaktadır. Her sene Google Eğitimlerine katılan kişi sayısı artmakta ve her sene daha fazla sınıf açılmaktadır. İSMEK tarafından eğitimler sonunda başarılı olanlara İSMEK Eğitim sertifikası verilmektedir. Ücretsiz detaylı eğitim arayanlar için İSMEK kursları tercih edilebilir olarak durmaktadır.

  • Bilge Adam

Bilge Adam 1997 yılından bu yana bilişim eğitim veren köklü kurumlardan biridir. İstanbul, Ankara ve İzmir’de şubeleri bulunmaktadır. Bugüne kadar aldığı ödüller, yetiştirdiği öğrencilerin gösterdikleri performans gibi kriterleri koyduğunuz takdirde ücretli eğitim veren birçok kurumu gerisinde bırakmaktadır.

Bu noktada ilave etmek istediğim bir şey var. İster ücretli ister ücretsiz bir eğitim alın eğer ki iyi bir eğitmenle, sizde iyi bir öğrenci olursanız ancak hedefe varabilirsiniz. Yukarıda en popüler 5 Google eğitimi veren kişi ve kurumlarını inceledim. Bunların haricinde yüzlerce kişi ve kurum var yazılabilecek. Fakat Konfüçyüs’ün sözünü unutmayın “Hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır”

Herkese iyi eğitmenler ile iyi çalışmalar dilerim.

Şafak Baykal
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editör'ün Seçimi
SEO Uyumlu Makale Hazırlama Kuralları
Google Search Console
Dijital Pazarlama Çalışmalarında Yapılan 5 Büyük Hata
Pazarlamada Koçluk ve Mentorluk