Loading...
Sosyal Medya

İnstagram Nasıl Etkili Kullanılır?2 DK'DA OKUNUR

İnstagram Nasıl Etkili Kullanılır?

Evet arkadaşlar bu makalemde İnstagram ‘ı nasıl etkili kullanabileceğinize  ve kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine değineceğim.

İnstagram Nedir?

İnstagram günümüzde günlük 40 milyon gönderi ile en etkili sosyal medya araçlarındandır. Bunu kaliteli sosyal ağı ve filtreleri olmasına borçluyken, kısa zamanda popüler bir fotoğraf paylaşım ağı olmuştur.

Bunun yanı sıra takipçi beğeni sayısını arttırmak pek de kolay olmuyor bundan dolayı size birkaç yararlı ipucu vereceğim.

İnstagram Fotoğrafı Paylaşılırken Yapılması Gerekenler

1) Özgün İçerikler Hazırlayın

– Ana sayfada paylaşılan gönderiler ne yazık ki fazla ilgi çekici olmuyor bu yüzden senin onlardan bir farkın olmalı. Bu farkı da daha yaratıcı, daha özgün içerikler paylaşarak sağlayabilirsin. 

# ne kadar özgün, o kadar dikkat çekici

2) Efekt Kullanarak Etkileyici olun

– Kötü bir fotoğrafı bile başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlayan efektler günümüzde abartıya kaçtığı için fotoğrafın albenisinin düşmesini sağlıyor. Abartıya kaçmadan kullanılacak olan efektler ile instagram fotoğrafınızı daha etkileyici hale getirmeniz mümkün. 

# ne az ne çok kıvamında kal.

3) Hashtag

– En önemli konulardan biri hashtag kullanımıdır. Hashtagler sayesinde gönderinin istenilen kitleye ulaşması daha kolay hale getirilir. Hashtag kullanarak kitlenizi daha belirgin hale getirebilirsiniz. Örneğin ulaşmak istediğiniz kişiler sanat severler ise #sanat ya da #art gibi hasthagleri kullanabilirsiniz. Ancak hashtaglerin yanlış etiketler ile yazılması ona duyulan isteği azaltacaktır. Bu yüzden kullanacağınız hashtagin fotoğrafınızla uyumlu olmasına dikkat edin. 

# hesabınız gizli ise hashtagler görünmeyecektir.

İnstagram Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yukarıda anlattıklarım paylaşacağınız fotoğraflar hakkındaydı. Bunun yanı sıra diğer kullanıcılara nasıl ulaşacağınız ve  takipçi sayınızı organik olarak nasıl arttırabileceğiniz hakkında da birkaç ipucu vereceğim.

1) Sosyal Medya Hesaplarını İlişkilendir

– Kullandığın sosyal medya hesaplarını birbirleri ile ilişkilendirirsen arkadaşlarının sana ulaşmasını kolaylaştırmış olursun. Böylece diğer mecralardan gelen arkadaşların instgramda takipçi sayını artırmana yardımcı olacaktır. 

# link paylaşarak da yapabilirsin.

2) Dm  (Direct Message)

– Dm’ye gelen mesajlara cevap vermen senin aktif olduğunu gösterir. Bu mesajlara hızlı cevap vermek ise hem bireysel hesaplar için hem de kurumsal hesaplar için olumlu bir sonuç yaratacaktır. 

3) Aktif Olun

– Modası geçmiş eskide kalmış gönderiler dikkat çekmez ayrıca eğer böyle devam ederseniz kazanmış olduğunuz takipçileri de kaybedersiniz. Bu yüzden modası geçmiş içerikleri bir köşeye bırakarak içeriklerinizi güncellemeye başlasanız iyi olacak. 

#trende ayak uydurun.

M. Fatih Beşiroğlu
M. Fatih Beşiroğlu

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editör'ün Seçimi
SEO Uyumlu Makale Hazırlama Kuralları
Google Search Console
Dijital Pazarlama Çalışmalarında Yapılan 5 Büyük Hata
Pazarlamada Koçluk ve Mentorluk