Loading...
GenelSosyal Medya

Instagram’da Alışveriş Yapmanın İncelikleri1 DK'DA OKUNUR

İnstagramda Alışveriş Yapmanın İncelikleri

İnternet bizlerin artık vazgeçilmezi özellikle İnstagram. Şimdi yazacağım makalede instagramda alışveriş yapmanın inceliklerini detaylı bir şekilde ele alacağım.
Günümüzde insanlar artık sosyal medya ile iç içe yaşamakta. Özellikle instagram bunların başında yer alıyor. Alışveriş yapmak isteyen insanlar sitelere bakmak yerine ınstagram sayfasını takip edip oradan alışveriş yapmayı tercih ediyor.
Tabii ki biz insanların İnstagram da alışveriş yapmamızın bir sürü nedeni var. Alışverişin kolay olması, zamandan tasarruf etmemiz ve çoğunlukla ucuz olması. İnsanlar gün geçtikçe internetten daha çok alışveriş yapmaya devam edecekler ancak bu konuda bilmemiz gereken bazı ince noktalar var.

İnstagramda alışveriş yapmanın püf noktaları nelerdir?

Öncelikle İnstagramda alışveriş yaparken ödeme koşulları, değişim ve iade noktasına çok dikkat etmek gerekiyor, çünkü ürünü birebir görüp denemediğimiz için bu gibi konularda sıkıntı çıkabiliyor.
Özellikle ödeme koşulları bi alıcı için çok önemli, kargo gideri her zaman alıcı için bir dezavantaj. Kargo ödemek istemeyen bir alıcı için sayfadaki kargo bedava notu her zaman cazip gelir.

Eğer amacınız İnstagramda satış yapmak ise, en dikkat edilmesi gereken nokta kaliteli görseller kullanmaktır. Profesyonel olarak doğru açılardan ve ışıklandırma ile çekilen ürünler satışı arttıracaktır.

İnstagramda satış yapan bir sayfa için reklam ne kadar önemli?

Marka ve işletmeleri geniş kitlelere ulaştırmak için reklam gereklidir. İnstagram kullanıcılarına kendinizi ve ürünlerinizi tanıtmak için reklam vermeyi unutmamak gerekiyor, çünkü Instagram sayfalarında gösterilen reklamlar sizi kolay yoldan müşterilere ulaştıracaktır.
Instagram profilinde vereceğiniz link de müşterileri ürünlere kısa sürede ulaştıracak ve satın alabilmelerini sağlayacaktır.

Aysun Öztürk
Aysun Öztürk
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editör'ün Seçimi
SEO Uyumlu Makale Hazırlama Kuralları
Google Search Console
Dijital Pazarlama Çalışmalarında Yapılan 5 Büyük Hata
Pazarlamada Koçluk ve Mentorluk