Loading...
DeneyimGenelSosyal Medya

Sosyal Medyada Yeni Trend AirDrop2 DK'DA OKUNUR

Sosyal Medyada Yeni Trend Airdrop

Kripto para ile ilgili hemen hemen her konu Sosyal Medyada trend oluyor. Son zamanlarda  bu konu ile bağlantılı olarak literatürümüze AirDrop kelimesi girmiş bulunuyor. Bende birçok arkadaşın da soruları üzerine “AirDrop nedir?”, “Neden AirDrop yapılır?”, “Riski var mı?”, “Nasıl üye olunur?“ gibi soruları sizler için kısaca cevaplandırmaya çalışacağım.

Nedir Bu AirDrop?

Temel amacı reklam ve marka değeri oluşturmakla beraber kullanıcı kitlesini büyütmek olan AirDrop; yeni çıkan bir Coin’in token olarak ya da direkt Coin’i cüzdana yollayarak insanlara hediye edilmesi demektir.

Bu şekilde, şirketler ve madenciler daha fazla işlem hacmi yapmayı hedefler. Stoklarındaki Coin’in bir miktarını dağıtırlar ve sonrasında Coin borsada işlem görmeye başlayınca siz de bedavaya aldığınız Coin’leri bozdurup kazanç elde edersiniz.

AirDrop Nasıl Yapılır?

Bitcointalk vb. platformlarda duyuruları gördüğünüzde şartlarını yerine getirip kazanabilirsiniz. Genelde Telegram gruplarına katılım isteniyor. Genelde sosyal medya paylaşımı veya tavsiye yoluyla tanıtım yapmanızı isterler.

Daha sonra da çoğu Myetherwallet cüzdanlarınıza Coin’i yollamayı vadeder. (Birkaç ay sonra geldi benim hesabıma, borsaya girenleri oraya aktarıp işlem yapacağım.)

Bazen hiçbir şart yoktur.

AirDrop Riskli Midir?

Siz Coin’i alırken herhangi bir ödeme yapmadığınız için kaybedecek bir şeyiniz yok. Fakat her sakallı deden değil derler. Yani aralarında birçoğu spam olabiliyor. İlerde işinize yaramayan satamadığınız sahte hesaplar da olacaktır. “Hap yap para kap oyunu” diyorum ben bunlara. Yeni bir Coin’i premine edip AirDrop’la tanıtarak bir kaç milyon da satış yaparlarsa ortalıktan kaybolabiliyorlar. Bu niyetlerle ilgili zaten karşılığı olmayan bir parayı piyasaya sürerek size hediye ediyorlar kısacası AirDrop’lara çok da beklenti yüklemeyin derim. Kazandırırsa ne güzel. Kazandırmazsa da bir kaybınız yok.

Sürdürülebilir Bir Değer Arttırma Aracı Olarak AirDrop

Hiç sanmıyorum. Ticari bir altyapı ve büyüme sağlanamadan elli milyon farklı Coin çıksa da kalıcı olmaları pek mümkün değil.

Özetle

Bir reklam yöntemidir. Size yemeğin tadına bakmanız için hediye edilir daha fazla kitle satın alırsa karşılıklı kazanç sağlar, bence akıllıca. Risk kısmında da büyük beklentilere girmeden karşınıza çıkanları alın derim. Sonuçta yeni ve devrimsel bir sektör. Gelecekte daha çok kazandıracak gibi gözüküyor..

Fırsatın nerede olduğunu denemeden bilemeyiz!

Bol şans 🙂

Bircan Köycü
Bircan Köycü
One comment
  1. Eyüp

    Makale için teşekkürler. Her tarafta airdrop kelimesini duyuyor, ücretsiz coinden bir hayır göremeyeceğimi düşündüğüm için konulara bakmıyordum bile. En azından Airdrop nedir öğrenmiş oldum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editör'ün Seçimi
SEO Uyumlu Makale Hazırlama Kuralları
Google Search Console
Dijital Pazarlama Çalışmalarında Yapılan 5 Büyük Hata
Pazarlamada Koçluk ve Mentorluk